Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
logo

MENU GŁÓWNE 2017

Patronat Honorowy

 

KRBRD

LogotypMIBpoziom

GDDKiA

Patronat

 

Klir logo

 

 

Logo konwent Dyrektorow bez napisow
Konwent Dyrektorów Zarządów Dróg Wojewódzkich

KRZDP

bdim

SITK logo

pk

 

PKD nowe logo male

Partner

 

 

klotoida na stron

 

 

Msr Traffic logo

Siemens logo rgb

 

Patronat Medialny

ViaExpert

 

 

edroga2

90 RK logo patronat GRANAT

Logotyp Obiekty

 

 

Forum SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2017 ma za zadanie uporządkowanie wiedzy, zarówno technicznej jaki w zakresie obowiązujących przepisów prawa i wytycznych, omówienie aspektów praktycznych związanych ze sterowaniem ruchem drogowym za pomocą sygnalizacji świetlnej oraz aktualnych trendów rozwojowych w tej dziedzinie.

Podczas Forum zostanie poruszone zagadnienie wpływu systemów ITS na zarządzanie ruchem, zarówno w mieście jak i na drogach krajowych, w tym wkład GDDKiA w rozwój tych systemów. Przedstawimy wymagania techniczne dla urządzeń sterowania ruchem drogowym, a także skomentujemy przepisy dopuszczające stosowanie wyświetlaczy czasu. Zaprezentujemy uwarunkowania związane ze sterowaniem ruchem za pomocą sygnalizacji świetlnej w doborze geometrii skrzyżowania. Omówione zostaną aspekty związane z długością trwania sygnału żółtego, stosowaniem dwóch sygnalizatorów kierunkowych przeznaczonych dla różnych relacji na jednym pasie ruchu, wnioski z obserwacji wdrożeń różnych rozwiązań, dozowaniem ruchu na wjazdach na drogi wysokich klas technicznych i nowoczesne programy do projektowania sygnalizacji. Poświęcimy także czas na przedyskutowanie priorytetów dla pojazdów komunikacji zbiorowej, zwłaszcza tramwajów, bezpieczeństwa ruchu na przejazdach tramwajowych zlokalizowanych przy skrzyżowaniach sterowanych sygnalizacją świetlną oraz wykorzystania nawigacji satelitarnej w przydzielaniu priorytetów. Zaprezentowane zostanie także unikatowe podejście do odwzorowania skrzyżowań z sygnalizacją świetlną w makroskopowych modelach ruchu. Sporo miejsca w programie konferencji chcemy poświęcić na omówienie zagadnień związanych z rowerzystami na skrzyżowaniach z sygnalizacją, wynikom badań prędkości rowerzystów, ich zachowaniom na różnych elementach infrastruktury oraz uwzględnianiu rowerzystów w programach sygnalizacji. Patrząc w przyszłość, zajmiemy się także wpływem poruszania się pojazdów autonomicznych na systemy sterowania oraz omówieniem możliwych zastosowań praktycznych wyników badań pracy „Inteligentne skrzyżowanie przyjazne kierowcom”.

W czasie Forum SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2016 wysokiej klasy eksperci zaprezentują wyniki najnowszych badań oraz najciekawszych realizacji praktycznych.

Podczas dotychczasowych wydarzeń z cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes, w tym podczas I Ogólnopolskiego Forum Specjalistycznego SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2016, z zadowoleniem obserwowaliśmy gorącą polemikę i wymianę poglądów. Liczymy, że i tym razem będzie podobnie, bo w czasie dialogu rodzą się często nowe pomysły na rozwiązanie problemów.

Zasadniczym celem Seminarium SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2017 jest danie sposobności Uczestnikom wzięcia czynnego udziału w dyskusji, zadania - podczas obrad, ale również w kuluarach - możliwie wielu szczegółowych pytań ekspertom oraz dostawcom urządzeń i technologii, a także stworzenie listy problemów koniecznych do rozwiązania w przyszłości.

Serdecznie zapraszamy do udziału,
Komitet Organizacyjny