Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
logo

MENU GŁÓWNE 2016

Patronat Honorowy

 

LogotypMIpoziom

GDDKiA

Partnerzy

Siemens logo rgb

klotoida na stron

ELDRO

busch logo

Partner

 

 

klotoida na stron

 

 

Msr Traffic logo

Siemens logo rgb

 

Patronat Honorowy

 
 
 

Patronat

 
 
Wydzia Transportu PW logo
 
 
Klir logo
oigd
 
bdim
 

Partnerzy

 
 
 
 
busch logo
 
 

 

 

Firma Współpracująca

 
 
 
 

Patronat Medialny

ViaExpert

 

winieta drogi 10 2011 kontra
Obiekty inynierskie m-w-t kontra
 

 

SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2016

Kraków, 13-14 października 2016 r.

notka dziekujemy

ZOBACZ FOLDER KONFERENCJI SPECJALISTYCZNYCH

 

 

XVIII wydarzenie z cyklu

KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka – praktyka – biznes

Forum SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2016 ma za zadanie uporządkowanie wiedzy, zarówno technicznej jak i w zakresie obowiązujących przepisów prawa i wytycznych, zamierzeń odnośnie do nowelizacji tzw. „czerwonej książki”, omówienie aspektów praktycznych związanych ze sterowaniem ruchem drogowym za pomocą sygnalizacji świetlnej oraz aktualnych trendów rozwojowych w tej dziedzinie.

Podczas Forum SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2016 szczególną uwagę chcemy poświęcić zagadnieniom bezpieczeństwa ruchu przy stosowaniu oraz programowaniu sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach drogowych oraz wyizolowanych przejściach i przejazdach dla niechronionych użytkowników dróg. W prezentacjach oraz podczas dyskusji poruszone zostaną propozycje zmian w „czerwonej książce”, te postulowane przez konsorcjum pod przewodnictwem IBDiM, artykułowane przez zespół Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz innych zainteresowanych. Warto podyskutować o długości sygnału żółtego w zestawieniu z rzeczywistą prędkością dojazdu oraz zachowaniach w tzw. strefie dylematu, uwarunkowaniach dopuszczania kolizyjnego skrętu w lewo, ograniczeń w stosowaniu „zielonej strzałki”, uwzględnianiu specyfiki dotyczącej motocyklistów, rowerzystów i pieszych, możliwościach i potrzebach w zakresie automatycznego nadzoru przejazdu przez skrzyżowanie w powiązaniu z penalizacją niedozwolonych zachowań, doświadczeń ze stosowania tzw. „odliczników czasu”, racjonalnego sterowania ruchem podczas robót drogowych i zapewne wielu innych zagadnieniach. Zamierzamy także poruszyć tematykę systemów centralnego sterowania ruchem w obszarach miast – zdobyte przez pionierów doświadczenia powinny być wykorzystane przez następców oraz osoby tworzące prawo w tym zakresie. Należne jej miejsce w omawianej problematyce znajdzie także przepustowość, przedstawiana często jako rywal bezpieczeństwa ruchu drogowego. Niezmiernie istotnym jest podejmowanie prób projektowania rozwiązań przyjaznych kierowcom, warto poznać problemy z komunikatywnością elementów sygnalizacji świetlnej.

Postaramy się aby podczas Forum SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2016 były stworzone okoliczności sprzyjające zaprezentowaniu wyników najnowszych badań oraz najciekawszych realizacji praktycznych.

Podczas dotychczasowych wydarzeń z cyklu Konferencje Specjalistyczne z zadowoleniem obserwowaliśmy gorącą polemikę i wymianę poglądów. Liczymy, że i tym razem będzie podobnie, bo w czasie dialogu rodzą się często nowe pomysły na rozwiązanie problemów.

Zasadniczym celem Seminarium SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2016 jest danie sposobności Uczestnikom wzięcia czynnego udziału w dyskusji, zadania - podczas obrad, ale również w szeroko pojętych kuluarach - możliwie wielu szczegółowych pytań ekspertom oraz dostawcom urządzeń i technologii, a także stworzenie listy problemów koniecznych do rozwiązania w przyszłości.

Serdecznie zapraszamy do udziału,
Komitet Organizacyjny