Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
logo

Patronat Honorowy

 

LogotypMIpoziom

GDDKiA

MENU GŁÓWNE 2017

Partnerzy

Siemens logo rgb

klotoida na stron

ELDRO

busch logo

Partner

 

 

klotoida na stron

 

 

Msr Traffic logo

Siemens logo rgb

 

Patronat Medialny

ViaExpert

 

 

edroga2

90 RK logo patronat GRANAT

Logotyp Obiekty

 

 

                            slice 0 0

 

Zachęcamy do obserwowania oficjalnego profilu cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE na Twitterze


generalna1

Z przyjemnością informujemy, że II Ogólnopolskie Forum Specjalistyczne - SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2017 zostało objęte Patronatem Honorowym Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


 


XXIII wydarzenie z cyklu

KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes

Forum SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2017 ma za zadanie uporządkowanie wiedzy, zarówno technicznej jak
i w zakresie obowiązujących przepisów prawa i wytycznych, zamierzeń odnośnie do nowelizacji tzw. „czerwonej książki”, omówienie aspektów praktycznych związanych ze sterowaniem ruchem drogowym za pomocą sygnalizacji świetlnej oraz aktualnych trendów rozwojowych w tej dziedzinie.

Podczas Forum SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2017 szczególną uwagę chcemy poświęcić zagadnieniom bezpieczeństwa ruchu przy stosowaniu oraz programowaniu sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach drogowych oraz wyizolowanych przejściach i przejazdach dla niechronionych użytkowników dróg w miastach oraz na drogach zamiejskich. Przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa zapowiedzieli omówienie zapisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z 2017 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, które legalizuje stosowanie tzw. „wyświetlaczy czasu”. Podjęta zostanie dyskusja o szczegółach konstruowania programów sygnalizacji. Poruszone zostaną także problemy specyfiki uwzględniania pojazdów komunikacji zbiorowej w programach sygnalizacji świetlnej. Coraz większą popularnością cieszą się zmiany w organizacji ruchu polegające na wyłączaniu działających wcześniej sygnalizacji świetlnych –przedstawiciele pionierskich w tym zakresie zarządów dróg zaprezentują swoje doświadczenia w tym zakresie.

Postaramy się, aby podczas Forum SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2017 były stworzone okoliczności sprzyjające zaprezentowaniu wyników najnowszych badań oraz najciekawszych realizacji praktycznych.

Podczas dotychczasowych wydarzeń z cyklu Konferencje Specjalistyczne, w tym podczas I Ogólnopolskiego Forum Specjalistycznego SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2016, z zadowoleniem obserwowaliśmy gorącą polemikę i wymianę poglądów. Liczymy, że i tym razem będzie podobnie, bo w czasie dialogu rodzą się często nowe pomysły na rozwiązanie problemów.

Zasadniczym celem Seminarium SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2017 jest danie sposobności Uczestnikom wzięcia czynnego udziału w dyskusji, zadania - podczas obrad, ale również w kuluarach - możliwie wielu szczegółowych pytań ekspertom oraz dostawcom urządzeń i technologii, a także stworzenie listy problemów koniecznych do rozwiązania w przyszłości.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału,
Komitet Organizacyjny